Az acéliparban a digitalizáció egyre fontosabb szerepet játszik a hatékonyság, a termelékenység és a versenyképesség növelésében. A thyssenkrupp az acélipar egyik vezető szereplőjeként maximálisan elkötelezett a digitalizáció mellett, mert ez szavatolja a hosszú távú fenntarthatóságot. Cégünk csövek, lemezek, zártszelvények vagy rozsdamentes acélrudak mellett széleskörű digitális megoldásokat is kínál a hatékonyság, a termelékenység és a versenyképesség növelése érdekében. Ennek jegyében összegyűjtöttök a legfontosabb idei trendeket.
Mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligenciát, vagyis az AI-t egyre szélesebb körben alkalmazzák az élet minden területén, így az acéliparban is. Az anyagtervezéstől a prediktív karbantartásig mindenütt jelen van. Az AI-alapú megoldások segíthetnek a gyáraknak optimalizálni a termelést, javítani a minőséget és csökkenteni a költségeket.
Adatvezérelt döntéshozatal
Az acélgyárak egyre több adatot gyűjtenek a gyártási folyamatokról, a gépekről és a termékekről. Ezeket az adatokat elemzik, hogy azonosítsák azokat a lehetőségeket, ahol növelni lehet a hatékonyságot, és így optimalizálják a termelést, illetve előre jelezzék a lehetséges problémákat.
Felhőalapú technológiák
A felhőalapú technológiák lehetővé teszik az acélgyárak számára, hogy az adatokat és a számítási erőforrásokat rugalmasan és hatékonyan használják. Ez segít csökkenteni az IT-infrastruktúrára fordított költségeket, valamint javítani az adatok elérhetőségét és biztonságát.
Ipar 4.0
Az Ipar 4.0 a gyártás digitalizációjának negyedik ipari forradalma. Az acéliparban az Ipar 4.0 technológiák, mint az intelligens gépek, az automatizált gyártási rendszerek és a valós idejű adatgyűjtés, segíthetnek a gyáraknak hatékonyabbá és versenyképesebbé válni, valamint felkészülni a következő lépcsőfokra, az Ipar 5.0-ra.
Kiberbiztonság
A digitalizáció növekedése természetesen kihívásokat is rejt magában, ezek közül talán a legfontosabb a kiberbiztonság, amelynek növelése egyre fontosabbá válik az iparban. A gyáraknak szigorú biztonsági intézkedéseket kell bevezetniük az adatok és a rendszerek védelme érdekében.
A digitalizáció átalakítja az acélipart. Azok a gyárak és szolgáltatók, amelyek hatékonyan alkalmazzák a digitális technológiákat, versenyelőnyre tehetnek szert a piacon, hiszen alacsonyabb költségekkel hatékonyabb termelést tudnak megvalósítani. A thyssenkrupp Materials Services elkötelezett amellett, hogy az acélipar digitalizációjának élvonalában maradjon.