Magyar Zene Háza
A Liget Budapest Projekt keretében megépülő Magyar Zene Háza magasépítészeti kivitelezési munkái 2019-ben kezdődtek meg, és 2022 év elején nyitotta meg kapuit.
A japán sztárépítész Sou Fujimoto által tervezett épület arra törekszik, hogy harmonikus átmenetet alakítson ki a természetes és a mesterséges környezet között.
A játékosan hullámzóan vastagodó, majd elvékonyodó tető a városligeti lombkoronaszint alatt marad, így a ház harmonikusan beleolvad a természetbe. Az épület különleges tetőzetében szinte nincs két párhuzamos elem, nincs derékszög, minden egyedi. Felületét közel 100 egyedi tervezésű lyuk töri át, melyen a ligeti fák átbújnak.
De ezekben helyezték el a ház innovatív megoldásainak egyikét is: innen indulnak az úgynevezett fénykutak, melyek egészen a legalsó szintekig vezetik be a fényt, segítve a belső terek megvilágítását és egy páratlan atmoszféra megteremtését.
A másik leglátványosabb elem a Magyar Zene Háza épületén az arany színű leveles álmennyezet, amit az őszi erdő lombkoronája és a Zeneakadémia aranyozott motívumai ihlettek.
Megalkotásuk és rögzítésük komoly mérnöki teljesítményt igényelt a tervezőktől és kivitelezőktől egyaránt, hiszen minden egyes levelet meg kellett rajzolni, kivágni, és úgy rögzíteni, hogy az sem kint szeles időben, sem a benti térben, és főleg a rendezvényteremben semmilyen koncert esetén ne szólaljon meg.
Örömünkre szolgált, hogy 2019-től részesei lehettünk e fantasztikus épület megszületésének. A thyssenkrupp Materials Hungary által, a megmunkáló és kivitelező cégeknek, szállított 8200 m2 arany színű (Spectra Desert Gold) Alucobond alumínium kompozit lemezzel biztosíthattuk a fénykutak és leveles álmennyezet tervező által megálmodott látványát MaaS stratégiánk jegyében.