A tkM 9603 hegesztőpajzs az Energo hegesztőcsalád egyik új tagja. Alacsony súly (490g) a legújabb ADF szűrő technológiával kombinálva, ami kiváló optikai minőséget és kialakítása kényelmes viseletet biztosít az AWI, huzalelektródás hegesztők számára, egészen a hobby és a professzionális hegesztők számára. Négy érzékelő a nagyobb automatikus sötétedési reakció érdekében, és növelt látóterület, mely 100 x 67 mm.
DIN 9 és DIN 13 közötti sötétedési beállítás és 1/1/1/2 optikai osztály besorolású. Az érzékenység és a késleltetés belülről állítható.
A pajzson belüli érzékenység, késleltetés és árnyékolás beállítása lehetővé teszi a működési paraméterek szabályozását. A négy fényerősség-érzékelő pedig gyorsabb automatikus reagálást biztosít - főként nem szabványos pozícióban történő munkavégzés esetén.
1.Külső védőplexi
2.Pajzs
3.Automatikus vezérlő panel
4.Belső védőplexi
5.Belső négyzet alakú alátét
6.Jobb oldali állítható szögszabályzó
7.Szögbeállító tengely
8.Fejkészlet
9.Bal oldali állítható szögszabályzó
10.Belső alátét
11.Külső alátét
12.Fejpánt állítóanya
13.Korrekciós szűrő beillesztése
14.Szűrő beillesztése
Akkumulátor: cserélhető akkumulátor és napelem kombináció
Működési hőmérséklet: -5 oC +55 oC
Látóterület: 100 x 67 mm
Kapcsolási idő: 0,04 ms
Világossági fokozat: DIN 4-9
Sötétebb állapot: DIN 9-13
Érzékelők: 4
Osztályozás: 1/1/1/2
Súly: 490 g
Hegesztés, MIG/MAG
Hegesztés, TIG és AC/DC
Hegesztés, PAW - plazmaíves hegesztés
Hegesztés, MMA (Elektróda ívhegesztés)
Lángvágás
Plazmavágás
Csiszolás
A környezetre gyakorolt negatív hatások nélküli üzletvitel és a használt elektromos és elektronikus berendezések megfelelő kezelésének elveinek betartása prioritás számunkra. Vállalatunk a BDO nyilvántartásban (Termék- és csomagolási adatbázis és hulladékgazdálkodás) a IV. szekcióban, mint a berendezések bevezetője szerepel. Együttműködést kezdtünk az Elektromos és Elektronikus Berendezések Visszagyűjtő Szervezettel is, amely a nevünkben gondoskodik az elektromos és elektronikai hulladékok begyűjtésének megszervezéséről, a hasznosítás és az újrahasználatra való előkészítés jogszabályban előírt szintjeinek eléréséről, valamint a lakossági felvilágosító kampányok lebonyolításáról.
Az elektromos berendezések felhasználói és a háztartások nagyon fontos szerepet játszanak az újrahasználathoz és a hasznosításhoz való hozzájárulásban, beleértve a hulladékeszközök újrafeldolgozását is. A berendezések helyes ártalmatlanítása lehetővé teszi az értékes erőforrások megőrzését, valamint az egészségre és a környezetre gyakorolt negatív hatások elkerülését, amelyeket a nem megfelelő hulladékkezelés veszélyeztethet. Bárki részt vehet a nyersanyagok újra felhasználásának folyamatában, és támogathatja az elektromos és elektronikus hulladékok újrahasznosítási programját, amely hatással lehet a környezetre és a közegészségügyre.
Minden elektromos árammal vagy akkumulátorral működő készüléket egy áthúzott kuka szimbólummal jelölünk.
A szelektív hulladékberendezések gyűjtésének szimbóluma.
A berendezésen, a csomagoláson vagy a berendezésen elhelyezett áthúzott kuka szimbóluma.
kísérő dokumentumokon azt jelenti, hogy a termék nem ártalmatlanítható
más települési hulladékkal együtt. A felhasználó felelőssége, hogy a hulladékot átadja
berendezéseket a kijelölt gyűjtőhelyen a megfelelő feldolgozás céljából. A
jelölés azt is jelenti, hogy a készüléket 2005 augusztus 13. után hozták forgalomba.
Az így összegyűjtött berendezéseket speciális feldolgozó üzemekbe küldik, ahol a veszélyes összetevőket először eltávolítják. A fennmaradó elemeket visszanyerik és újrahasznosítják.
Az elektromos és elektronikus berendezések veszélyes anyagokat, pl. nehézfémeket tartalmazhatnak, amelyek felhalmozódnak a környezetben, és hatással lehetnek az emberi egészségre.
Ha a berendezés elemeket tartalmaz, kérjük, vegye figyelembe, hogy az elemeket külön kell ártalmatlanítani és egy speciális tárolóedényben kell elhelyezni. Ilyen tárolóedényt kell elhelyezni minden olyan kis- vagy nagykereskedőhelyen, ahol az akkumulátorok vagy a készülékek találhatók, és amelynek területe legalább 25 m². Az akkumulátorokat a települési szelektív hulladékoknál is vissza lehet adni. gyűjtőhelyeken (PSZOK) is leadhatók.
Az akkumulátorokat ne dobja ki más háztartási hulladékkal együtt. A nem megfelelően kezelt hulladék akkumulátorok a vizek és a talaj szennyeződését okozhatják, ha a környezetbe kerülnek.
.
FIGYELEM:
A berendezések hulladékait nem szabad más hulladékkal együtt ártalmatlanítani!
Ez pénzbűntetéssel jár.
***
A hulladékeszközök helyes ártalmatlanítása segít megelőzni a környezetre és az emberi egészségre gyakorolt esetleges negatív következményeket.
***
Földünk természeti erőforrásait az elektromos és elektronikus berendezések hulladékának feldolgozásából származó nyersanyagok újra felhasználásával kíméljük.
A hatályos jogszabályok értelmében a háztartásokba szánt elektromos és elektronikus berendezések felhasználója köteles:
Hagyja a használt készüléket abban az üzletben, ahol az új készüléket vásárolná - Minden üzlet köteles a régi készüléket ingyenesen visszavenni, ha ugyanolyan típusú és funkciójú új készüléket vásárolunk.
Hagyja a kis hulladék berendezéseket egy nagy szupermarketben (400m2 feletti eladótér) az eladóknak, akár anélkül, hogy újat kellene vásárolni.
Elektromos és elektronikus berendezések hulladékainak visszaszolgáltatása a szállítás helyén - a forgalmazó a háztartásoknak szánt berendezéseknek a vevő részére történő átadásával köteles a háztartásokból származó hulladékberendezéseket a berendezés átadásának helyén térítésmentesen összegyűjteni, feltéve, hogy a hulladékberendezés ugyanolyan típusú és ugyanolyan funkciókat lát el, mint a szállított berendezés.
Vigye a használt eszközöket egy gyűjtőhelyre. A legközelebbi gyűjtőhelyről az önkormányzat honlapján vagy az önkormányzati hivatal hirdetőtábláján talál információt.
Hagyja a berendezést a szervizponton. Ha a berendezés javítása nem kifizetődő vagy műszakilag lehetetlen, a szerviz köteles a készüléket térítésmentesen átvenni.
Az így összegyűjtött berendezéseket speciális feldolgozó üzemekbe küldik, ahol a veszélyes összetevőket először eltávolítják. A fennmaradó elemeket visszanyerik és újrahasznosítják.