Hegesztőanyagok
Ötvözetlen acélokat (mindenekelőtt általános szerkezeti acélok) szakítószilárdságuk és folyáshatáruk alapján főleg hegesztett, szegecselt és csavarozott szerkezetekhez használnak fel a magasépítésben, mélyépítésben, hídépítésnél, vízépítésben, tartályépítésben és a gépgyártásban szállítási állapotban (hengerelt kemény, kovácsolt kemény és normalizáló izzítással kezelt).
A mindenkori hegesztőanyagok kínálatát alapanyag-alkalmassági és hegesztéstechnikai szempontok befolyásolják, ahol a szabály az, hogy az alapanyag mechanikai-technológiai minimálértékeit a hegesztési varratnak is el kell érni. A hegesztéstechnikai adottságok, mint pl. a hegesztési pozíció, varratforma, műhely- vagy építkezési munka mellett azonban az alapanyagok metallurgiai sajátosságait – anyagvastagság, zsugorodási feltételek és repedési hajlam – is figyelembe kell venni.
ENERGOmag hegesztőanyagok a thyssenkrupp Materials Hungary kínálatában
A hegesztőanyagok SG2 és SG3 minőségben érhetők el, ötvözetlen szénacél anyagokhoz.
Rezezett és rézmentes kivitelben, átmérő 0,8 mm - 1,2 mm- ig.
Kiszerelés 15 kg- os drótkosaras tekercsben vagy 250 kg- os köralakú hordóban.
Minden huzal TÜV, DB, CE minősítéssel és 3.1- es műbizonylattal rendelkezik.
Tekintse meg választékunkat!
A hegesztés technológiájának fejlődése
A hegesztés egy olyan, évezredek óta ismert technológia, amelyet elsősorban fémek közötti oldhatatlan kötések létrehozására használunk. Már 4-5 ezer évvel ezelőtt, a bronzkorban is alkalmaztak az akkor élő emberek olyan hegesztési eljárásokat, melyek a fémek összekötésére szolgáltak. Ezeknek nyomai nemcsak a régészeti leletekben, hanem a mondákban és irodalmi művekben is fellelhetőek. Ma már persze nem ugyanazzal a módszerrel hegesztünk össze két fémdarabot, mint ahogy a középkori kovácsok javították meg például az eltört kardokat, bár az alapelv azonos, hiszen a hegesztés lényege, hogy a munkadarabokat hővel, nyomással vagy mindkettővel oly módon egyesítjük, hogy nem oldható, fémes kapcsolat jöjjön létre közöttük.